Digitalizacja jako proces konwertowania rysunków technicznych, planów, map do plików, które wykorzystywane są do optymalizacji procesów produkcji lub usług.
Dlaczego DIGITALIZACJA?
Globalizacja i wzrastająca międzynarodowa konkurencja przekłada się na zawiązywanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, a dziedziną naukowo-badawczą, która zwiększa szanse przedsiębiorstw na zaoferowanie innowacyjnych I konkurencyjnych technologii, produktów czy usług. Przenikanie się współczesnej nauki, techniologii I gospodarki prowadzi do generowania nowej wiedzy. Dlatego u progu nowego stulecia, istnieje przekonanie, że gospodarka XXI wieku staje się w coraz większym stopniu „gospodarką opartą na wiedzy”, a sama wiedza w przedsiębiorstwie staje się niezwykle cenna I nie jest wystawiana na sprzedaż. Staje się ona niematerialnym zasobem przedsiębiorstwa, którą należy digitalizować.
Obecnie digitalizacja jest nieodłącznym elementem Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Rewolucja ta, jest koncepcją wykorzystania automatyzacji oraz przetwarzania i wymiana danych, jak również wdrażania innowacyjnych technologii, łączących świat fizyczny, cyfrowy I biologiczny. Dotyczy ona w dużej mierze digitalizacji produkcji, która przekłada się na komunikację urządzeń I systemów produkcyjnych przez Internet. Przemysł 4.0 obejmuje łańcuch nowych technologii, m.in. analizę BIG DATA, chmury obliczeniowe, symulacje, rzeczywistość rozszerzoną czy autonomiczne roboty. Rozwiązania te wzajemnie się przenikają I wchodzą w logiczne interakcje, które będą sterowane już nie przez człowieka, ale przez sztuczną inteligencję. Digitalizacja jest również wykorzystywana do szybkiego identyfikowania i rozwiązywania problemów przy niedużych zasobach.
Dlaczego Digitalizacja zawiera się w Przemyśle 4.0?
Aby zachować konkurencyjność, każda firma musi znależć się na froncie innowacji we wszystkich jej odminach. Oferowanie produktów I usług w bardziej rozwiniętych formach jest kluczem.
Digitalizacja zmienia radykalnie charakter pracy we wszystkich branżach I odmianach
Generalnie wpływ czwartej rewolucji przemysłowej na biznes postrzegany jest jako nieuniknione przejście od prostej digitalizacji, do znacznie bardziej skomplikowanych form innowacji, wykorzystujących w nowatorski sposób kombinację licznych technologii.
Zacznij dzisiaj od digitalizacji, jako pierwszy krok do innowacji.